Świąteczne dekoracje domu – 8 pomysłów na Twoje wnętrze

Ten wyjątkowy czas, jakim są święta Bożego Narodzenia, warto wykorzystać także na stworzenie wspaniałego klimatu w swoim domu – niezależnie od czego, czy spędzamy większość czasu właśnie w nim czy u rodziny. Dziś przedstawiamy 8 pomysłów na świąteczne dekoracje domu.

Lampiony

Klimatyczne i delikatne oświetlenie, jakie daje lampion sprawdza się nie tylko wiosną i latem na balkonie, ale także zimą w salonie lub sypialni. Latarenki mogą być drewniane lub metalowe, ozdobione sznurkiem, a także gałązkami sosny. Wspaniale prezentują się na podłodze, a także niższych i wyższych komodach.

lampion-boże-narodzenie-dekoracje


Sznury oświetlenia LED

Jeśli mowa o oświetleniu, wśród świątecznych dekoracjach domu nie może zabraknąć sznurów z lampkami LED. Tego typu światło doda klimatu, kiedy np. rozłoży się je na parapecie, włoży do szklanego wazonu lub po prostu powiesi na półce.

Poszewki na poduszki

Zadbaj o tekstylia w swoim domu na święta! Wyłóż koc na kanapę i nałóż świąteczne poszewki na poduszki. Taki element doda klimatu i domowego ciepła. Od razu robi się cudowniej, prawda?

poduszki-dekoracyjne-świąteczne


Drewniane dekoracje do domu

Drewno zawsze jest w modzie. Świąteczne dekoracje domu z drewna to przede wszystkim choinki, skrzaty, renifery i gwiazdy. W połączeniu z lekkimi dodatkami, takimi jak sznurki to idealny pomysł na ozdobę każdego pomieszczenia w domu.

dekoracje-drewniane-świąteczne


Ozdoby z ceramiki

Świąteczne kubki to must have podczas ogrzewania się w domu po spacerze na mrozie. Do samych dekoracji domowych, wspaniale sprawdzą się tradycyjne, proste jednokolorowe wazony, do których można włożyć gałązki i dekoracje świąteczne.

Świeczniki w bożonarodzeniowych kształtach

To świąteczne dekoracje domu, które od zawsze królują na stołach, komodach i półkach. Co roku, kiedy pojawiają się w naszych pomieszczeniach, wiadomo, że zbliża się ten cudowny czas. Do świeczników wystarczą już tylko podgrzewacze lub świeczki i gotowe 🙂

Świąteczne puszki na słodkości

W kuchni nie może zabraknąć świątecznego klimatu, dlatego przechowuj pierniki, ciasteczka lub cukierki w specjalnych metalowych puszkach.

Ozdobne gwiazdy

Gwiazdy to ozdoby, które nie tylko sprawdzają się podczas kilku dni świąt, ale także przez cały okres jesienno-zimowy. Gwiazdy mogą być zawieszone przy oknie, a także stać na komodzie – w zależności od dekoracji.

dekoracje-świąteczne-gwiazdy