pomysły na prezent na parapetówkę

Jaki prezent na parapetówkę wybrać?

Jeśli nie masz pomysłu na prezent na parapetówkę, można “iść na łatwiznę” i po prostu spytać o niego gospodarzy. Drugą opcją jest postawienie na designerski dodatek do domu, który wpisze się w styl nowego domu. Zobacz kilka naszych pomysłów.

Plakat z napisem

To pomysł, który zawsze się sprawdzi. Plakat z napisem może być oprawiony w ramkę, a jeśli nie do końca wiesz, jaki wybrać odcień, wręcz go w ozdobnej tubie, a gospodarze wybiorą ramę samemu. Plakat może mieć indywidualne przesłanie, szczególnie jeśli jest specjalnie zamówiony. Warto postawić na teksty dotyczące domu, miłości i ciepła.

Możesz także pobrać plakat z darmowych stron, np. u Rozdomowionej i wydrukować je w drukarni.

Miękki i przytulny koc

Koc będzie świetnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli parapetówka odbywa się jesienią lub zimą. Wpasuje się w aktualnie panującą pogodę. Kolorystykę warto wybrać uniwersalną – sprawdzi się szarość lub beż.

Zamiast storczyka… słoik!

Storczyki dajemy chyba na każdą okazję, więc jeśli nie chcesz ponownie ich wręczać, wybierz alternatywę. Designerskim prezentem na parapetówkę okaże się słoik z sukulentami w środku. Jest zupełnie prosty w pielęgnacji, wystarczy go podlewać raz na dwa tygodnie lub rzadziej. Słoiki z sukulentami, czyli tak zwany las w szkle, można dostać w każdym markecie budowlanym lub w kwiaciarni.

Zegar ścienny

W stylu retro, glamour lub skandynawskim – opcji jest bardzo dużo. Zegar ścienny na pewno sprawdzi się jako prezent na parapetówkę, to zawsze stylowy i praktyczny dodatek.

Pojemniki do kuchni

Praktyczny i funkcjonalny prezent na parapetówkę to zawsze dobra alternatywa. Wybierz pojemniki do kuchni – designerskie, cieszące oko, ale także pojemne. Mogą być na zewnątrz lub w szufladzie czy szafce.

Książka kucharska

A czemu nie? Pomysły na obiad zawsze się przydadzą. Jeśli w domu gotuje zarówno gospodarz, jak i gospodyni – to będzie trafiony prezent na parapetówkę.

Designerskie wieszaki

Klucze nie muszą być w nudnym koszyczku lub schowane w szufladzie. Tak samo z ubraniami lub parasolami – jeśli w domu jest designerski wieszak, można postawić na funkcjonalność i dobry wygląd jednocześnie.

Kalendarz inaczej

Istnieje wiele różnych pomysłów na pokazanie aktualnej daty. Jedną z nich są kostki drewniane w stylu retro, kiedyś takie kalendarze były w każdym domu. Innym dodatkiem jest także kalendarz w formie arkuszu, który można np. przyczepić na ścianę, szafę lub na magnes na lodówkę.

Kubek dla niego i dla niej

Prosty, ale zawsze sprawdzony prezent na parapetówkę. Wybierz oddzielny kubek dla gospodarza i dla gospodyni, a na pewno ucieszą się z takiego pomysłu.