jak urządzić wynajmowane mieszkanie

Jak urządzić wynajmowane mieszkanie?

Jak urządzić wynajmowane mieszkanie, kiedy nie możemy przybić gwoździa tam, gdzie byśmy chcieli albo wolelibyśmy inny kolor ścian? Możesz zrobić to prostymi trikami i dodatkami do domu, aby stworzyć miejsce przytulne i piękne.

Lampki i oświetlenie LED

Mieszkanie od razu stanie się przytulniejsze, kiedy zadbasz o odpowiednie oświetlenie. Postaw na prosty i tani żyrandol (np. papierowy), a także sznury oświetlenia LED i lampki nocne.

Poduszki dekoracyjne

Wynajmowane mieszkanie często wydaje się takie “zwykłe”, “proste” i “bez wyrazu”, dlatego musisz zadbać o dodatki. Osobiście uwielbiam poduszki dekoracyjne i często zmieniam ich poszewki. W zależności od sezonu, humoru czy zainteresowań, wybierz ulubiony motyw i odmień swoją kanapę lub fotel.

Regały – przechowywanie i dekoracja

Postaw na regały ze znanymi już kwadratowymi półkami w środku. Ozdobisz je na wiele sposobów, zyskasz przez to również miejsce do przechowywania. W wynajmowanym mieszkaniu, właściciel może nie zagwarantować Tobie tyle szaf, ile potrzebujesz.

Na regałach możesz:

  • ustawić książki według kolorów,
  • wypełnić półki koszami (np. na przemian, różnymi kolorami),
  • ustawić kosze druciane lub wiklinowe.

 

Zdjęcia – sprawdzony sposób

Każde wnętrze przesiąknie Twoją osobowością, kiedy poustawiasz zdjęcia i grafiki, które oddadzą to, czym się interesujesz. Ramki możesz powiesić lub postawić na półce/szafce. Jeśli z chęcią wracasz do rodzinnych wspomnień, postaw na ramkę, w którą włożysz więcej niż jedno zdjęcie.

Dywan dodaje przytulności

Każde tekstylia dodają klimatu i intymności, ale dywan – szczególnie puszysty i w kontrastującym kolorze – doda domowego charakteru w każdym wynajmowanym mieszkaniu.

Świeże kwiaty

Kwiaty, niezależnie od tego jakie lubisz, czynią mieszkanie uporządkowanym, estetycznym i przytulnym. Postaw wazon z tulipanami na stolik do kawy lub komodę. Będzie pięknie!

Jeśli wolisz bardziej zieloną roślinność niż kolorową – wybierz kwiaty doniczkowe albo mini ogrody w szkle. Możesz także połączyć przydatne z estetycznym i ustawić na parapecie ulubione zioła.

Jak urządzić wynajmowane mieszkanie po swojemu?

Najważniejsze, o czym musisz pamiętać to stworzenie przestrzeni, w której będzie Tobie po prostu dobrze. Jeśli ma to być miejsce do pracy i relaksu – zadbaj o konkretne strefy i używaj je zgodnie z przeznaczeniem. W miejscach, gdzie odpoczywasz, postaw na ciepłe światło i przytulne dodatki. Tam, gdzie pracujesz – zadbaj o funkcjonalne dodatki.

Nawet jeśli w mieszkaniu znajdują się meble, które nie do końca Tobie pasują albo drażnią Cię kolory ścian – możesz je “przysłonić” dodatkami, które lubisz.