ramki ozdoby ściany w domu

4 pomysły na ozdoby ściany w domu

Niezależnie od pomieszczenia, warto zadbać o ozdoby ściany w domu. Samo pomalowanie ich na dany kolor, nie da takiego samego efektu, jak charakterystyczny dodatek. Co możemy zrobić z pustą ścianą?

Ramka na kilka zdjęć

Zdjęcia są zawsze wspaniałym pomysłem na ozdobę ścian w domu. Po pierwsze: możemy się pozbyć hotelowego wystroju wnętrza i dodać trochę osobowości, a po drugie: zawsze można je wymienić na inne, bardziej aktualne.

Świetnym pomysłem jest zastosowanie ramek do zdjęć, w które można włożyć kilka fotografii. Mogą one mieć także dekoracje w postaci napisów lub cytatów. Moim ulubieńcem są też ramki z klamerkami, do których przyczepia się fotografie lub pocztówki.

Galeria zdjęć z kilku ramek

Jeśli chcesz samemu zdecydować o tym, jak mają być rozmieszczone zdjęcia – użyj do tego kilku ramek w różnych kolorach i rozmiarach. Jeśli lubisz symetrię – pamiętaj o niej podczas tworzenia takiej galerii albo postaw na zupełne szaleństwo. Najpierw rozłóż ramki na podłodze i ustaw je tak, jak wolisz, a następnie przenieś swoją wizję na ścianę.

ramki ozdoby ściany w domu

Zegar ścienny naklejany

To jest absolutny hit wnętrzarski. Zegary ścienne naklejane to nie tylko oryginalna ozdoba ściany, ale także element, dzięki któremu możesz zrobić coś własnoręcznie w swoim domowym zaciszu. Każdy element przyklejasz osobno na ścianę, dzięki temu masz możliwość regulowania jego rozmiaru.

biały zegar na ścianę

Najlepiej postawić na kolory takie jak biały, srebrny czy czarny. W drugim przypadku – zegary ścienne mają lustrzany efekt, co dodatkowo doda elegancji i charakteru we wnętrzu. Najlepiej przyklejać je na ścianę, która ma jednolity kolor.

Tapety dekoracyjne

Mówi się, że moda na tapety dawno przeszła, ale to nie do końca prawda. Tapety dekoracyjne to świetny element jednej lub kilku ścian – szczególnie jeśli to charakterystyczny kolor lub wzór, który nadaje kontrastu. Tego typu ozdoby ściany sprawdzą się szczególnie w salonach, przedpokojach i pokoikach dla dzieci.

Alternatywą dla tapet dekoracyjnych są fototapety, wykonywane według indywidualnych potrzeb. Ogranicza nas tutaj już tylko wyobraźnia. Fototapeta nadaje dynamiczności i może także powiększyć lub pomniejszyć dane pomieszczenie.

Z tapetami i fototapetami należy uważać, aby nie przytłoczyć wnętrza. Fotografie lub wzór muszą pasować do całości, w tym mebli i podłogi.

A jakie Ty masz pomysły? 🙂

4 pomysły na ozdobę ściany w domu